אודות המכון
מחקר איכותי
מחקר כמותי
אפקטיביות פרסום AIM
מחקרים באינטרנט
גלריה
לקוחות
סקרים שהתפרסמו
ארכיון פרסומי Visibility Index


  האם גם אתם סובלים מנדודי שינה? (2010)

  האם גם אתם סובלים מנדודי שינה?

  פורסם באפריל 2010 באתרים דוקטורס, Ynet, News1.

  מסקר שערכה סאנופי אוונטיס עולה, כי 41% סובלים מנדודי שינה, רובם מעדיפים להירדם על הצד וחולמים בלילות יותר על בני משפחה מאשר על כסף.

  הראש שלכם טרוד כל הלילה במחשבות? אתם מתהפכים מצד לצד תוך כדי מבט לשעון שמראה שעוד שעה ועוד שעה עוברת? אתם שומעים את ציוץ הציפורים ומבינים שעוד רגע בוקר ואתם עדיין ערים במיטה? אתם כנראה לא לבד. מסקר שערכה חברת התרופות סאנופי אוונטיס עולה, כי 41% מהישראלים סבלו בחודש האחרון לפחות פעם אחת מנדודי שנה.

  הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 500 ישראלים בגילאי 18 ומעלה, באמצעות מכון ברנדמן, לרגל השקת התרופה אמביין CR לטיפול בבעיות שינה.

  ישנים יותר בסופ"ש

  מנתוני הסקר עולה, כי הישראלים ישנים בממוצע כ-6.5 שעות בלילה בימי חול. רבע מהנשאלים דיווחו על 5 שעות שינה ואף פחות מכך. עוד נמצא, כי בסוף השבוע הנשאלים משלימים שעות שינה - ישנים כ-7.6 שעות בשישי-שבת וכשליש מהנשאלים אף ישנים 9 שעות ויותר.

  הטלוויזיה מרדימה אותנו

  מתוצאות הסקר עולה, כי 52% מהנשאלים מעדיפים להירדם מול הטלוויזיה, 30% ציינו דווקא קריאת ספר ו-19% גלישה באינטרנט. בהמשך לכך נמצא כי נשים מעדיפות קריאת ספר, צעירים מעדיפים אינטרנט ואילו המבוגרים מעדיפים את הטלוויזיה.

  הילד בוכה? האמא קמה

  55% מהנשים קמות בלילה לילדים לעומת 13% מהגברים. כמו-כן, נמצא כי נשים מתלוננות יותר מגברים על חוסר שינה, אך הן מפצות עצמן בסופי שבוע, אז הן ישנות יותר מגברים (כ-7.8 שעות לעומת 7.3 בקרב הגברים).

  נרדמים על הצד

  מהממצאים עוד עולה, כי רוב הישראלים (57%) מעדיפים להירדם על הצד, 19% מעדיפים להירדם על הגב -17% על הבטן. עוד נמצא, כי גברים נרדמים יותר על הגב מאשר נשים.

  מעטים נוטלים כדורי שינה

  על-פי הנתונים, נמצא כי 8% מהנשאלים משתמשים בתכשיר כלשהו למניעת נדודי שינה - 7% כדור שינה ו-1% מוצר טבעי. שיעורי השימוש גבוהים משמעותית בקרב גילאי 69-50.

  חולמים יותר על משפחה ופחות על כסף

  מהסקר עולה, כי נושאי החלום העיקריים הם בני משפחה (38%), עבודה (21%), יחסים רומנטיים (15%), בריאות או מחלות (12%) וכסף (11%). כמו-כן, נמצא כי גברים חולמים יותר על יחסים רומנטיים ואילו נשים חולמות יותר על בני משפחה ובריאות / מחלות. בנושאי עבודה וכסף בחלומות לא נמצא הבדל בין גברים לנשים.

  רומנטיקה בחלומות - רק בגיל צעיר

  בהמשך לכך נמצא, כי בגילאי 24-18 חולמים יותר על יחסים רומנטיים, בגילאי 34-25 על בריאות או מחלות, בגילאי 49-35 על עבודה ובגילאים מבוגרים יותר חולמים על בני משפחה.

  אתם זוכרים את החלומות שלכם?

  מהממצאים עולה, כי 53% מהמרואיינים זוכרים את החלומות שלהם, כאשר נמצא כי נשים זוכרות את החלומות יותר מגברים וצעירים זוכרים יותר משכבות גיל אחרות. ברוב המקרים, אנשים זוכרים חלומות טובים (45%) לעומת חלומות רעים (19%).