אודות המכון
מחקר איכותי
מחקר כמותי
אפקטיביות פרסום AIM
מחקרים באינטרנט
גלריה
לקוחות
סקרים שהתפרסמו
ארכיון פרסומי Visibility Index


  סקר נשים שישים (2009)

  נשים שישים

  סקר מכון ברנדמן עבור "סאנופי אוונטיס". מטרת הסקר היתה לבחון את עמדות בנות ה-60 בישראל בנושאים מגוונים, החל מדרך חיים וכלה בנושאי בריאות.

   
  שתי כתבות לסקר זה:

  כתבת פורטל BeOK - ינואר 2009

  כתבת לאישה - דצמבר 2008
   

   

   

  כתבת פורטל BeOK
  פורסמה בתאריך 18.01.09

  תשכחו כל מה שידעתם על נשים בנות 60. סקר חדש מגלה שחלק לא מבוטל מהן נהנה כעת מסקס יותר מבעבר, שליש מהן מעדיפות ראש ממשלה גבר, ורבות מהן חולות באוסטיאופורוזיס.
  סקר מקיף חדש שנערך בקרב 303 נשים ישראליות בגילאי 58-64 מגלה שמספר לא מבוטל מהן נהנה כעת מסקס יותר מבעבר.

  מטרת הסקר היתה לבחון את עמדות בנות ה-60 בישראל בנושאים מגוונים, החל מדרך חיים וכלה בנושאי בריאות.

  בסקר נשאלו הנשים על חייהן בגיל 60, על מיניות, נעורים, העדפות שונות וגם על מחלת האוסטיאופורוזיס. והנתונים - מפתיעים.

  כך למשל, 31% מהנשים מעל גיל 60 בישראל היו מעדיפות ראש ממשלה מהמין הגברי לעומת 22% בלבד שהיו מעדיפות ראש ממשלה אישה.

  אחוז גבוה מהנשים המבוגרות (37%) הודו כי הסקס שחוו בגיל 40 היה טוב יותר מאשר בגילן הנוכחי. לעומת זאת 21% מהן מצהירות כי הן נהנות היום יותר מבעבר מהחוויה המינית.

  37% מצהירות כי היו מעדיפות מערכת יחסים (לא מינית) חדשה עם אישה, לעומת 29% שהצהירו כי היו מעדיפות רומן עם גבר. אגב, הנטייה הזו משתנה משמעותית ככל שעולה הגיל - רוב הנשים בגילאי 58-64 היו מעדיפות רומן עם גבר, לעומת נשים בגילאי 75 שרובן העדיפו מערכת יחסים עם אישה.

  אם ברומן עסקינן, כמחצית (47%) מהנשים בגילאי 58-64 היו מוכנות לנהל רומן עם גבר הצעיר מהן ב-10 שנים. כשפער הופך להיות 20 שנה, המספר יורד כבר ל-14%.

  הנשים המבוגרות בישראל מצטיירות כשמרניות גם בכל הקשור לרצון להחליף בן זוג - 72% מהנשים מצהירות כי היו בוחרות להתחתן עם אותו בן הזוג במידה והייתה ניתנת להן הזדמנות נוספת לבחור. לעומת זאת, 1 מכל 4 נשים (26%) מודות בפה מלא כי כלל לא בטוח שהיו בוחרות שוב את אותו הגבר.

  נשים בגיל 60 של שנות ה-2000 מודעות מאוד למראה החיצוני - 62% מהנשים שמעו על טיפולי בוטוקס, אך רק 17% מהן מציינות כי היו מוכנות לעבור טיפול כזה. בהקשר לטיפולי בוטוקס, ככל שעולה הגיל, יורדת ההתנגדות לטיפול. רוב הנשים (41.5%) העידו כי היו אפילו מוותרות על מערכת יחסים רומנטית חדשה תמורת העלמת הקמטים עם בוטוקס.

  אוסטיאופורוזיס: כ-30% מבנות ה-60 אובחנו כחולות. הסקר כאמור בדק גם את נושא האוסטיאופורוזיס - מחלה הפוגעת בצפיפות העצם, מפחיתה את חוזקה ועלולה להביא אותה למצב של שבר. שכיחות המחלה הולכת וגוברת עם העלייה בתוחלת החיים. נראה כי בנות ה-60 בישראל מודעות לאוסטיאופורוזיס ורובן המכריע (75%) מצהירות כי הן ביצעו בדיקת צפיפות עצם לזיהוי המחלה בחמש השנים האחרונות. 30% מהן נמצאו כחולות במחלה.

  למרות ששיעור החולות עולה ל-40% בגיל 75 ומעלה, דווקא אחוז הנבדקות בגיל זה פוחת משמעותית ו-23.6% מהן מדווחות כי אינן נבדקות כלל (לעומת 10.3% בגילאי 65-74). הנתון המדאיג ביותר העולה מתוך הסקר הוא ש-12.8% מהנשים שאובחנו כבר כחולות, אינן מטפלות כלל במחלה. 71% מהנשים שנבדקו ולא נמצאו חולות העידו כי הן עוסקות בפעילות גופנית, אוכלות תפריט עשיר בסידן (33%) ונוטלות תוספי סידן (25%) - כל אלו ידועים כמונעים את המחלה.

  את הסקר ערכה חברת התרופות סאנופי אוונטיס, באמצעות מכון ברנדמן, לרגל השקת התרופה אקטונל במינון חודשי, לטיפול באוסטיאופורוזיס 
    

   

   

  כתבת לאישה 
  פורסמה בתאריך 29.12.08