אודות המכון
מחקר איכותי
מחקר כמותי
אפקטיביות פרסום AIM
מחקרים באינטרנט
גלריה
לקוחות
סקרים שהתפרסמו
ארכיון פרסומי Visibility Index


  רוצים לרזות? בואו לדרום - סקר חדש (2008)

  סקר: רוצים לרזות? בואו לדרום
  מרץ 2008 
  [כתבתו של אורי בינדר בהתבסס על סקר מכון ברנדמן, פורסמה בעיתון מעריב]

  אם נראה לכם שניסיתם את כל סוגי הדיאטות ועדיין לא הצלחתם להוריד במשקל, כדאי אולי שתבחנו שיטת הרזיה נוספת: פשוט תעברו להתגורר בדרום.

  סקר חדש מגלה כי תושבי באר שבע והנגב רזים יותר מתושבי שאר האזורים בארץ. מסתבר, כי בתל אביב מגיע שיעור הסובלים מעודף משקל או מהשמנת יתר ל-10.5 אחוז מהאוכלוסייה. בחיפה מגיע שיעור המשמינים בדרגת הסיכון הזו ל-8.7 אחוז, בירושלים ל-7.2 אחוז, בכפר סבא ל-6.1 אחוז, ואילו בבאר שבע ובנגב רק 3.3 אחוזים מהאוכלוסייה מגדלים כרס מדאיגה.

  ההשמנה של אזור הבטן היא הגורם המרכזי לתחלואה במחלות לב וכלי דם ולמוות מהתקפי לב ומשבץ מוחי. אנשים שאצלם השומן מתרכז בבטן מצויים בסיכון גבוה יותר, והמומחים מתייחסים לשומן הבטני כאל גורם סיכון בעל פעילות רעילה.

  כשהיקף המותניים הנשי עולה על 88 ס"מ וכשהיקף המותניים הגברי עולה על 102 ס"מ, חייב להידלק אצלנו אור אדום. התופעה נקראת השמנה בטנית והיא מהווה עדות לכך שאנו נמצאים בקבוצת סיכון הקשורה למחלות לב וכלי דם.

  הסקר החדש נערך על ידי מכון ברנדמן בהשתתפות 500 גברים ונשים מגילאי 18 ומעלה, לקראת השקה בארץ של התרופה "אקומפליה" לטיפול בהשמנה בטנית. מממצאי הסקר עולה כי השמנה בטנית היא תופעה שכיחה בקרב האוכלוסייה היהודית הבוגרת, ויש לה קשר למעמד החברתי.

  התופעה נפוצה יותר בקרב המעמד הנמוך, שכן היא מקושרת לרמת המודעות הנמוכה וליכולות הכלכליות שאינן מאפשרות רכישת מזון דל קלוריות וחברות במועדוני כושר.

  בתחום הרומנטי העלה הסקר כי השמנה בטנית נתפסת כפוגעת באופן משמעותי בהצלחה הרומנטית הן של גברים והן של נשים: 85 אחוז מהנשאלים ציינו כי השמנה בטנית עלולה לפגום בהצלחה הרומנטית של נשים, ו-77 אחוז סבורים כי השמנה בטנית פוגעת בהצלחה הרומנטית של גברים.

  בנושא אחר, 68 אחוז ציינו כי השמנה בטנית עלולה לפגום בהצלחה העסקית של נשים, בעוד ש-40 אחוז ציינו כי השמנה בטנית פוגעת בהצלחה העסקית של גברים.